Чому «поворот до мови» не є «втечею від свободи»

- Бойченко, Михайло Іванович (orcid.org/0000-0003-1404-180X) (2019) Чому «поворот до мови» не є «втечею від свободи» In: Антропологічні виміри філософських досліджень [Текст] : матеріали 8-ої міжнародної наукової конференції Дніпровський національний університет залізничного транспорту, м. Дніпро, Україна, стор. 9-12.

[img] Text
АВФД_2019 Бойченка М.І.-9-12.pdf

Download (166kB)

* Анотація

У статті встановлено, що поворот до мови варто розглядати як наслідок і складову антропологічного повороту: у мові шукають відповіді на антропологічні питання, саме завдяки філософському підходу до структури і динаміки, функціонального і ціннісного аспекту мови дослідження мови піднімається над суто лінгвістичним інтересом і набуває статусу філософії мови. Завдяки цьому мова з окремого феномену культури, зі специфічної знакової системи переходить у новий онтологічний, гносеологічний, праксеологічний статус.

Тип ресурсу: Тези
* Ключові слова: мова, свобода, людська гідність, варіативність, децентрація,соціальне відчуження, антропологічна основа,ціннісний аспект мови, філософії мови
Класифікатор: Загальний відділ. Наука та знання. Організація. Інформація. Документація. Бібліотечна справа. Установи. Публікації > 1 Філософія. Психологія.
Загальний відділ. Наука та знання. Організація. Інформація. Документація. Бібліотечна справа. Установи. Публікації > 8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство > 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови
* Наукові установи: Інститут педагогіки > Відділ історії та філософії освіти
Внесення Користувача: д.пед.н., професор Н.П. Дічек завідувач лабораторії (2014) відділу історії педагогіки
Дата подачі на зберігання: 03 Черв 2019 07:49
Останнє оновлення: 26 Черв 2020 05:05
URI: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/715972

Downloads

Downloads per month over past year

Actions (login required)

Оглянути опис ресурсу Оглянути опис ресурсу